Reklamy w serwisach internetowych

Sprzedażowe cele strony lub sklepu mają szanse realizacji wyłącznie w sytuacji, kiedy uda się pozyskać odpowiednio duży i dobrze dopasowany tematycznie ruch użytkowników. Skutecznym i tanim sposobem na osiągniecie takiego efektu są kampanie reklamowe w serwisach internetowych zrzeszonych w sieci Google.

Reklama Facebook

Facebook to potężne źródło potencjalnych klientów praktycznie dla każdej firmy. Posiada dwie bardzo istotne pod kątem biznesowym zalety: jest niezwykle popularny (w Polsce miesięcznie korzysta z niego ponad 22 mln użytkowników) oraz daje możliwość precyzyjnego doboru grupy docelowej do prowadzonych działań reklamowych. Warto zatem uwzględnić go w swoim planie marketingowym.

Reklamy w serwisach internetowych – jak to działa?

Jak skorzystać z potęgi reklamowej serwisów zrzeszonych w sieci Google?

Sieć Google Display Network zrzesza tysiące serwisów internetowych z całego świata, które gotowe są publikować Twoje reklamy. Są wśród nich zarówno małe strony oraz blogi, jak i ogromne, powszechnie znane portale.

Każdy reklamodawca może umieszczać swoje reklamy – tekstowe i graficzne – w serwisach dobranych wg jednego z kilku dostępnych sposobów, np. kategoria tematyczna (gospodarka, finanse, sport itp.), zainteresowania użytkowników, wskazanie z nazwy konkretnych serwisów.

Reklamy rozliczane są w modelu opłaty za kliknięcie w reklamę (a więc przejście do Twojej strony), stawki nie są zazwyczaj wygórowane, zaczynają się już od 0,10 zł za kliknięcie.

Kampania zapewnia stały, zauważalny ruch, który ma szansę przerodzić się w konkretne przejawy zainteresowania klientów, np. zapytania ofertowe czy zakupy w sklepie online.

Reklamy w serwisach internetowych – jakie korzyści?

Zbudowanie zainteresowania firmą, produktem czy usługą

Zasięg serwisów zrzeszonych w sieci Google to setki milionów osób na całym świecie. Otwiera to przed każdym przedsiębiorcą szansę na znalezienie odbiorców zainteresowanych tematyką, którą się zajmuje. Dzięki kilku metodom kierowania reklam działania promocyjne nie muszą jednak przypominać strzelania na oślep.

Rozsądne koszty działań reklamowych

Dzięki sieci Google na reklamę pojawiającą się nawet w bardzo popularnych portalach nie trzeba wydawać majątku. Stawki za kliknięcie zaczynające się od 0,10 zł sprawiają, że ta forma promocji jest dostępna dla każdej, nawet najmniejszej firmy.

Stworzenie fundamentu pod kolejne działania promocyjne

Kampanie reklamowe w sieci Google pozwalają na budowanie listy odbiorców zainteresowanych naszą stroną. Możemy następnie do tych odbiorców kierować kolejne komunikaty w ramach kampanii remarketingowych, co znacząco zwiększa szanse na osiągnięcie docelowych efektów – pozyskanie zapytania ofertowego czy wygenerowanie sprzedaży online.

Reklamy w serwisach internetowych – dlaczego my?

Bardzo dobra znajomość narzędzi reklamowych Google

Jesteśmy praktykami – od 4 lat prowadzimy kampanie dla firm z różnych branż w systemie reklamowym Google. Dzięki temu dogłębnie znamy możliwości jego wykorzystania, narzędzia te nie mają przed nami żadnych tajemnic. Kampanie realizowane z nami nie będą kosztownym eksperymentem dla Twojej firmy.

Niespotykane zaangażowanie w realizację kampanii

Każda kampania to dla nas wyzwanie, któremu trzeba poświęcić wielką uwagę i mnóstwo czasu. Niezwykle ważna jest także rozmowa z klientem – tylko ona może przynieść prawdziwe zrozumienie specyfiki danego biznesu i grup docelowych klientów.

Stały monitoring kampanii i bieżące raportowanie

Uruchomienie kampanii to dopiero początek drogi do sukcesu. Nieustannie doglądamy kampanię, optymalizując jej ustawienia. Nasi klienci są cyklicznie informowani o przebiegu działań, nie tylko w formie suchych raportów, ale także poprzez częste rozmowy z naszymi pracownikami.

Poznaj 3 kroki do sukcesu w reklamie w serwisach internetowych

selea-1w

Określ gdzie i komu będzie wyświetlana Twoja reklama – nie próbuj po omacku trafić do swoich klientów

selea-2w

Przygotuj odpowiednie teksty i grafiki reklamowe. Pamiętaj, że odbiorcy kupują oczami i masz bardzo mało czasu na przyciągnięcie ich uwagi

selea-3w

Stale monitoruj przebieg kampanii i dokonuj zmian w jej konfiguracji, jeśli któreś z ustawień nie przynosi odpowiednich efektów

Chcesz wypróbować reklamę w serwisach internetowych dla swojej firmy? Skontaktuj się z nami!

Nasi klienci o usługach

Każda opinia jest dla nas ważna, ponieważ pozwala rozwijać nasze działania. Te dobre dodają nam skrzydeł.