Narzędzie do weryfikacji responsywnych stron

Responsywne strony internetowe, będą odgrywały coraz większą rolę w ogólnej promocji produktów i usług. Zapewnienie właściwego wyświetlania stron internetowych na urządzeniach mobilnych, to między innymi komfort przeglądania naszej strony przez użytkowników, którzy ją odwiedzą. Jak zweryfikować, czy Twoja strona internetowa jest przyjazna użytkownikom korzystającym z urządzeń typu tablet czy smartfon. Dlaczego responsywne strony internetowe będą zyskiwały na popularności?

mobile first selea-01

Responsywne strony internetowe będą zyskiwały na popularności.

Dostęp do sieci internet na wielu urządzeniach, a w szczególności na coraz wydajniejszych smartfonach, powoduje zmiany w naszych codziennych zachowaniach. Pijąc poranną kawę, często sprawdzamy aktualności na świecie, wiadomości e-mail, czy zwyczajnie przeglądamy social media na naszych smartfonach. Podobnie dzieje się w podróży. Nie szukamy sieci wi-fi, z którą moglibyśmy się połączyć, a zwyczajnie odblokowujemy telefon lub tablet i surfujemy po sieci. Oczywiście nie każdy ma jeszcze dostęp do internetu bez ograniczeń, jednak należy się spodziewać, że wraz ze spadkiem cen tego typu usług, liczba użytkowników mobilnych będzie rosła.

Jak to się ma do naszego biznesu i Twojej strony internetowej?

Załóżmy, że zaplanowałeś kampanię promocyjną Twojej usługi na facebook – u. A więc twoja reklama będzie wyświetlana na komputerach, tabletach i telefonach. Przyjmijmy też, że Twoja reklama, która może zainteresować potencjalnego kupującego dociera do niego, gdy ten czeka na autobus lub tramwaj. Właśnie w tym momencie kluczową kwestią jest responsywność twojej strony internetowej. Jeśli użytkownik wejdzie na twoją stronę internetową i będzie zmuszony do powiększania tekstów, szukania menu, kontaktu lub innych tego typu działań, to prawdopodobnie poczuje rozczarowanie i zamknie raz na zawsze taką stronę, nigdy już do niej nie wracając.

Gdzie można sprawdzić, że nasza strona jest responsywna?

Naszym zdaniem, najlepiej zweryfikować stronę internetową pod kątem właściwego wyświetlania na urządzeniach mobilnych za pośrednictwem prostego narzędzia dostarczanego przez Google, dostępnego pod adresem:

https://search.google.com/search-console/mobile-friendly

Wpisujemy adres swojej strony internetowej i czekamy na wynik.

Responsywne strony internetowe - jak sprawdzićW przypadku naszej firmowej strony internetowej, test wypadł zadowalająco z wynikiem:
Obsługa tej strony na urządzeniu mobilnym jest łatwa.

Życzymy pozytywnych wyników!

Zespół Selea – strony internetowe
Dokładamy wielu starań, aby wszystkie Strony Internetowe realizowane dla naszych klientów były responsywne.